صفحه اصلی

ایمیل ما

آرشیو مطالب

طراح قالب


»» منوی اصلی
لينکهاي سريع
صفحه نخست
ايميل ما
آرشيو مطالب
طراح قالب
موضوعات


»»
آرشیو ماهانه
بهمن ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
مهر ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹


»» هواداران پوریاپورسرخ


»» لوگوی دوستان»» آمار بازدید

» تعداد بازديدها:
» کاربر: Admin


لوگوی من

طراحی لوگو

وبلاگ اختصاصی هواداران فرزاد حسنی


welcome
»» تاثریا

 زنی تنها در آستانه فصلی سرد با سیروس مقدم تا ثریا

سید رضا صائمی:اشاره:عصر یک روز پاییزی از شهر شلوغ و دودآلود تهران به سمت منطقه لواسان می روم تا دریک خانه ویلایی در منطقه ای خلوت و خوش آب و هوا تا ثریا حرکت کنم. "تا ثریا" نام آخرین سریال سیروس مقدم است که بعدازمجموعه موفق وکمدی پایتخت درحال کارگردانی آن است. خوشبختانه آنقدر برای گزارش از پشت صحنه های سریالهای سیروس مقدم در مجموعه های قبلی رفته بودم که تقریبا بچه های تولید و گروه همکار او مرا می شناختند وبدون اینکه با شک و تردید یا سوال و جوابهایی که ازخبرنگار جماعت می پرسند به تهیه گزارشم مشغول شوم. وقتی که رسیدم سیروس مقدم به همراه محسن طنابنده که این بار به عنوان مشاور کارگردان با وی همکاری می کند پشت مانیتورهمیشگی مقدم نشسته اند و سکانسی را تصویر برداری می کنند که ثریا شخصیت اصلی قصه به ناگهان از خانه بیرون می رود ولیندا کیانی که نقش دختر ثریا را بازی می کند و هومن سیدی داماد این خانواده سراسیمه به دنبال اومی گردند. صحنه ای که بارها و بارها و هرباربه یک دلیل به برداشت چندم رسیده است. منتظر می نشینم تا تصویربرداری این پلان تمام شود . خوشبختانه بعد از این قرار است تا مجموعه کار را تعطیل کنند و ناهار بخورند و این فرصتی برای من بود تا ابتدا به سراغ سیروس مقدم بروم و با او درباره این سریال گفتگو کنم. تقریبا این پانزدهمین سریالی است که سیروس مقدم در طول 17 سال یعنی از سال 73 تا کنون برای تلویزیون ساخته است وشاید کمتر سالی بوده درطی این سالها که مقدم سریالی برای تلویزیون نساخته باشد.

یک درام زنانه

مقدم می گوید:« قبلا با سعید فرهادی تجربه همکاری دریک تله فیلم داشتم اما این اولین سریالی است که با نویسندگی او کار می کنم.خوشبختانه از معدود فیلمنامه های بود که کامل نوشته شده بود و من با یک متن کامل روبرو بودم البته فیلمنامه احتیاج به بازنویسی داشت و اینکه با شاخصه های سریال سازی در شبکه یک منطبق می شد ضمن اینکه من با تجربه ای که در زیر هشت بدست آوردم و حساسیت هایی که وجود داشت را شناختم تلاش کردیم که این متن را مورد بازنگری و بازنویسی قرار دهیم. خب از آنجایی که یکسال پیش این فیلمنامه بدست من رسید فرصت کافی داشتیم که با دقت و حوصله این بازنویسی را انجام دهیم.بارها و بارها به همراه نویسنده متن را خواندیم ودرباره فضاها و موقعیت های آن صحبت کردیم.
»بعد از سریال زیر هشت مقدم به من گفته بود مطمئن باشد کار بعدی من حتما یک کار مفرحی خواهد بود و حالا بعد ازپایتخت او به سراغ یک تراژدی دیگر رفته که البته به گفته خودش مثل زیر هشت چندان تلخ و خشن نیست :« بعد ازپایتخت هم پیش تولید و در نهایت تولید این مجموعه را شروع کردیم. البته بعد از زیر هشت می توانستم این سریال را شروع کنیم ولی از آنجایی که همیشه عادت دارم و معتقدم بعد از یک کار سنگین و تراژدی که آن موقع زیر هشت بود یک فضا و قصه مفرح را تجربه کنم به سراغ پایتخت رفتم و بعد از این تجربه اکنون به سراغ تا ثریا آمدم.
»مقدم خودش قصه اینگونه برای من تعریف و تبین می کند که :«تا ثریا یک قصه و تراژدی درباره سقوط یک زن است که سالهاست شوهرش را از دست داده و برای فرزندانش هم پدر است وهم مادر. ثریا درآشپزخانه یک بیمارستان کار می کند وبه سختی زندگی و اموراتش را می گذراند.زنی است که سالم بوده و عزت نفس دارد. همچنین زنی است که اعتقادات و باورهای دینی محکمی دارد و بچه های خوبی رو هم تربیت کرده است ولی فشارهای مالی و اقتصادی و دشواری هایی معیشت او را تحت فشار قرار می دهد. دخترش در آستانه ازدواج قرارداشته و به جهیزیه نیاز دارد، پسرش هم دانشگاه قبول شده و برای تامین شهریه دانشگاه به پول احتیاج دارد. خودش هم به دلیل انجام کارهای سنگین دچار دیسک کمر شده و پزشکان به او توصیه کردند که از انجام کارهای سخت پرهیز کند. مجموعه این فشارهای اقتصادی موجب می شود تا ثریا خانه ای را که ازشوهرش به اوارث رسیده را بفروشد و پولش را به یک کاری بزند. تراژدی قصه از زمانی شروع می شود که ناخواسته مال حرام وارد زندگی این زن می شود و مثل یک موریانه شروع می کند به خوردن و نابود کردن زندگی او.
»ار به کل سریالهایی که سیروس مقدم در این سالها ساخته توجه کنید ردپای مسائل و ارزش های اخلاقی را تقریبا درهمه آثار او می بیند. شخصیت های قصه او همواره به واسطه برخی اتفاقات تلخ در یک موقعیت و تصمیم گیری اخلاقی قرار می گیرند و مقدم معتقد است این واقعیتی است که برای همه انسانها رخ می دهد. «به نظرمن اتفاقات بد درکمین هرانسانی هست و فرقی نمی کند که شما چه موقعیت و منزلت اجتماعی داشته باشید و باورها و اعتقاداتان تا چه حدی باشد. درواقع همه آدم ها در معرض لعزش و گناه و سقوط قرار دهند. ثریا در این قصه در معرض امتحانات سختی قرار می گیرد و متوجه می شود که گناه حتی کوچک هم باشد اگررشد کند و از آن جلوگیری نشود شاخ و برگهای تنومندی پیدا می کند و انسان را درسراشیبی سقوط قرار می دهد. مفاهیم و موقعیت های اخلاقی مساله است که همه انسان ها در هر موقعیت و مقامی در زندگی با آن مواجه هستند و شرایط زندگی در جامعه امروز با مشکلات و مسائل خاص خودش این اتفاق را همگیر کرده لذا دغدغه های اخلاقی من در سریالهایم به دور از واقعیت های زندگی و رفتار انسانها نیست. مثلا همین مثلا دارا یا ندار بودن و پول و بی پولی و اینکه چگونه آدمی به یک موقعیت خوب مادی برسد و وسوسه ها و دغدغه هایی که به همین واسطه ایجاد می شود یک تجربه روزمره است که قابلیت های دراماتیکی متعددی دارد که می توان در قصه های مختلف بخشی از این واقعیت ها را به تصویر کشید. وجه تراژدی این قصه ها نیز در زمانی اتفاق می افتد که آدمی بر سردو راهی خیر و شر قرار می گیرد و اینکه باید راه آسان اما باطل را برگزیند یا راه حق اما دشوار را انتخاب کند.ثریا دچار یک ازدواج ناخواسته می شود و دراین مسیر با آدمهایی روبرو می شود که اختلافات و تفاوت های طبقاتی و فرهنگی زیادی با او دارند و پاش به جاهایی کشیده می شود که با شخصیت و موقعیت او غریب و نامربوط است.
» از آنجا که سریالهای مقدم پر از اتفاق و حادثه است تولید سریالهای او نیز به تعدد و تنوع لوکیشن نیاز دارد. وی در این باره می گوید:«دراین سریال هم با تعدد و پراکندگی لوکیشن مواجه هستیم که این بالطبع فرایند تولید را با دشواری های بیشتری مواجه می کند. من هم اعتقادی به دکورسازی و پلاتو ندارم و تلاش می کنم تا قصه را درموقعیت و مکانهای واقعی خود نشان دهم و لذا به درون جامعه و مردم رفتیم و قصه خود را از درون جامعه به تصویر کشیدیم. امامزاده قاسم، باقرآباد،زندان زنان،لواسان و ... از جمله مکانهایی هستند که برخی ازموقعیت های داستان در آن تصویربرداری شده است.
»به مقدم می گویم در تراژدی زیرهشت تلخی و خشونت قصه به حدی بود که با اعتراض برخی مردم و مخاطبان روبرو شد. ظاهرا وی از آن تجربه درس گرفته و می گوید : « تا ثریا درواقع درام زنانه است و البته تلخی و خشونتی که در زیرهشت بود را ندارد. تجربه ای که من در زیر هشت بدست آوردم این بود که ما می توانیم واقعیت اجتماعی را به تصویر بکشیم بدون اینکه ببینده را آزاردهیم وبدون اینکه درجه ومیزان تلخی آن را پررنگ کنیم. به همین دلیل در این سریال با فضاها و شخصیت های مفرحی هم روبرو می شویم که تلخی قصه را تلطیف می کنند. درواقع تلخی قصه از درون خود داستان و مناسبات آن بیرون می آید و ازبیرون در پررنگ کردن و برجسته شدن آن اقدامی صورت نمی گیرد. در واقع این قصه دارای وجوه مستندگونه است و لحنی واقع گرایانه دارد.
»نرگس، ریحانه، رستگاران و اینک تا ثریا سریالهایی هستند که مقدم با محوریت شخصیت یک زن آنها را روایت می کند . او همواره در قصه های خود به مسائل و موقعیت زنان در جامعه توجه داشته است. خودش معتقد است : «به هرحال وضعیت زنان درجامعه ما درنسبت با مردان شکننده تراست فارغ از اینکه برخی تبعیض های جنسیتی هم درباره آنان وجود دارد و این نگاه مردسالارانه موجب می شود تا زنان چنانکه که شایسته است نتوانند به حق وحقوق خود درزندگی دست پیدا کنند.به همین دلیل هروقت درسریالهای ما شخصیت محوری و قهرمان قصه زنان بودند تاثیرات اجتماعی بیشتری بر مخاطبان و جامعه داشته است. نمی خواهم شعار بدهم اما همیشه یک احساس مسئولیت و دغدغه ای درباره زنان به ویزه زنانی که بیوه می شوند یا به هر شکلی سرپرستی خانواده خود را به عهده دارند در سریالهایم دارم که دراینجا نیز اساسا شخصیت اصلی قصه یک چنین زنی است. به نظر من هرجا که مدیریت به دست زنان افتاده نظم وانظباط بیشتری حاکم بوده ومن خودم در ساخت مجموعه های تلویزیونی باحضورالهام غفوری به عنوان تهیه کننده این مساله راعملا تجربه کردم.

»بازدید مدیر شبکه یک از پشت صحنه سریال

جالب اینکه گزارش من از پشت صحنه «تاثریا» همراه شد با بازدید مدیر شبکه یک از این مجموعه.مهدی فرجی مدیر شبکه یک ضمن جویا شدن کار ومسائل و مشکلاتی که درفرایند تولید این سریال موجود است ازسیروس مقدم پرسید و برساخت سریالی جذاب با متنی قوی و بازیهای چشمگیر تاکید کرد و اظهار داشت: «ازآقای مقدم که همیشه سریالهای پرمخاطب ساخته است توقع می رود تا در این کار هم نهایت تلاش و جدیت خود را به خرج دهد. سیروس مقدم نیز که گاهی لابه لای صحبت و گفتگوها پشت مانیتور خود قرار می گرفت و پلان های سریال را کارگردانی می کرد با ابراز رضایت از روند کار و فرایند تولید ضمن تعریف خلاصه ای از قصه سریال، این مجموعه را واجد داستانی تاثیرگذار و جذاب دانست که برخی از مفاهیم و ارزش های دینی مثل کراهت رباه، روزی حلال و مسائل اخلاقی مرتبط با آن را مورد توجه قرار می دهد و به آسسیب های اجتماعی به ویژه در ارتباط با زنان بی سرپرست می پردازد.
»سیروس مقدم هم توضیح می دهد که :« نزدیک به 70 درصد از این سریال تصویربرداری شده و قهرمان آن یک زن میانسال است که در کشاکش زندگی، موفقیت‌ها و شکست‌هایی را متحمل شده است.وی همچنین درباره لوکیشن موجود و اتفاقاتی که در این مکان قرار است تصویربرداری شود اشاره کرد و در ادامه به معرفی عوامل و دستندرکاران مجموعه پرداخت.
»در این نشست صمیمی که محسن طنابنده به عنوان مشاور کارگردان درباره این سریال و فیلمنامه آن به بیان توضیحات لازم پرداخت وبه کارگردانی موفق سیروس مقدم نیز اشاره کرد و خواستار حمایت شبکه اول سیما از ساخت و تولید چنین مجموعه های شد. طنابنده درپایان اعتماد آقای فرجی و اکبری به مجموعه پایتخت را موجب موفقیت این سریال را دانست و اظهار امیوداری کرد که این حمایت ها مستدام باشد.عباس حبیبی مدیرگروه فیلم و سریال نیز درباره این سریال و مجموعه هایی قبلی سیروس مقدم با وی و محسن طنابنده گپ و گفت صمیمانه ای داشت .
درادامه بازدید مهدی فرجی و هیات همراه به فضای داخلی لوکیشن که در ساختمانی ویلایی بود رفتند و درکنار سیروس مقدم که از پشت مانیتور کارگردانی خود مشغول هدایت بازیگران بود قرار گرفتند و تصویربرداری از سکانس مورد نظر را از نزدیک شاهد بودند. در پایان این بازدید که نزدیک به 2 ساعت طول کشید مدیر شبکه یک سیما ضمن خسته نباشید به کل عوامل مجموعه اظهار داشت : این سریال باید درزمانی مناسب که احتمالا ماه رمضان سال آینده باشد از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.

حجم بازی م بیشتر از زیرهشت و پایتخت است

بعد از بازدید مهدی فرجی و گروه همراهش فرصتی دست می دهد تا به سراغ بازیگرانی بروم که در این سریال بازی می کنند و در این سکانس حضور دارند.حسین مهری یکی از آنهاست که او را برای اولین بار در نقش عباس پسر آتیلا پسیانی در زیر هشت دیده بودیم . او درپایتخت هم حضور کوتاهی داشت و اینک تدر سریال"تاثریا" سومین همکاری خود را با سیروس مقدم تجربه می کند. حسین مهری نقش مسعود داماد اول ثریا رابازی می کند که یکسری اتفاقات و ناهنجاری های قصه را به دوش می کشد و برخی مشکلات را برای این خانواده به وجود می آورد. مهری می گوید:«به نظر من این نقش بیش از نقش عباس درزیر هشت مورد توجه مردم قرار می گیرد و نقش پرتنش تر و چالش برانگیزتری است. مسعود پسری است که ظاهرش خیلی برایش مهم است و خیلی به سر و وضعش می رسد و در واقع یک نگاه مادیگرایانه به زندگی و آدمهای اطرافش دارد و به طور کلی انسان خوش گذرانی است. اگرچه مسعود خیلی نگاه سطحی به زندگی دارد وآدم عمیقی نیست اما انسان سالمی است درعین اینکه همیشه به منافع خود فکر می کند
» الناز حبیبی بازیگری است که نقش همسرمهری دراین سریال را بازی می کند. البته حجم حضوراودراین سریال بیش ازمجموعه های قبلی است ودرواقع یکی ازشخصیت های اصلی قصه را بازی می کند.

عاشق بازی در نقش زن های رنج کشیده ام

مدتها بود که آزیتا حاجیان را کمتر درسینما و تلویزیون دیده بودیم اما اینک او تا ثریا بازیگر نقش اصلی قصه یعنی ثریا است.آخرین سریالی که در آن حضور داشت سریال دوران مشروطه محمد رضا ورزی بود که نقش مهد علیا را بازی کرده بود.
حاجیان درباره شخصیت ثریا و نقش خود در این مجموعه می گوید: «این قصه به دلیل اینکه زن محور بود و زندگی زنی از طبقه اقتصادی و فرهنگی متعلق به قشر محروم و رنج کشیده ای بود که من همواره به ایفای نقش چنین موقعیت و زنهای علاقه مند بودم که حالا در سریال تا ثریا برای من این امکان به وجود آمد تا بازی در این نقش را تجربه کنم. به هرحال موقعیت و شرایط و شخصیت ثریا دراین سریال برای من جذابیت های زیادی داشته والان هم ازقبول این نقش بسیارراضی هستم. البته شبیه به این نقش راتقریبا درسریال سفر سبز تجربه کرده بودم ولی در آنجا فقط با یک زن کارگر مواجهه بودیم اما دراینجا ثریا شخصیتی است که درمقام مادرانه بسیاری ازرنجهای مادرانه را هم تجربه می کند. ضمن اینکه جنبه های اجتماعی این نقش و یک شهروند آبرومند بودن در این مجموعه خیلی پررنگ تر از نقش مشابه من در سفر سبز است.
»از او درباره آشنایی با شخصیت های مثل ثریا می پرسم که می گوید : «من با این طبقه ناآشنا نیستم و فارغ از ضرورت های نقش و مسائل حرفه ای سینما همواره به این قشرومسائل آنها می اندیشم و یکی از دغدغه های من بوده است به همین دلیل خوشحالم که دراین سریال فرصت بازی کردن و در واقع تجربه ملموس تر این قشر برای من فراهم شده است.
»این اولین تجربه همکاری آزیتا حاجیان با با سیروس مقدم است که آرامش و نظمی که در گروه تولید او وجود دارد را مهترین امتیاز و لذت خود از این مجموعه می داند.

متن همه چیز این قصه است

لیندا کیانی با هرگونه خواهش و ترفندی حاضر به گفتگو نمی شود و هومن سیدی نیز به سختی مصاحبه می کند و می گوید :«من ترجیح می دهم که درباره نقشم دراین سریال حرف نزنم چون احساس می کنم که ممکن است کدهای درباره این کاراکتر بدهم که فردی که این گزارش را می خواهد تصوری از نقش و شخصیت درذهنش شکل بگیرد که چندان با واقعیت آن هنگام تماشای سریال منطبق نباشد. فقط این را بگویم که نقش من دراین مجموعه به تنهایی نقش عجیب وغریبی نیست و پستی و بلندی خاصی ندارد.
 البته شخصیت های دیگر هم همین ویژگی را دارند و این متن است که دارد همه چیز را پیش می برد. اتفاقا حضور من در این سریال به این دلیل بود که با یک متن خوب روبرو بودم و همه آدم در موقعیت ها هست که خودشان را گم یا پیدا می کنند یا تصمیم درست و اشتباهی می گیرند. درواقع این شخصیت ها نیستند که به تنهایی تصمیم می گیرند بلکه آنها تحت تاثیر موقعیت هایی که درداستان خلق می شود رفتار می کنند. ضمن اینکه همه شخصیت ها و اتفاقات حول محورثریا اتفاق می افتد

»معرفی عوامل

 مجموعه تلویزیونی "تا ثریا" به سفارش گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه یک سیما در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای تهیه می‌شود. بازیگرانی که در این بازدید حضور داشتند می توان به آزیتاحاجیان، لیندا کیانی و هومن سیدی اشاره کرد. از بازیگران دیگر این مجموعه باید به همایون ارشادی، مهران احمدی، الناز حبیبی، میرطاهر مظلومی، حسین مهری، مجیدسعیدی، ارسلان قاسمی، علی صالحی، مهوش وقاری، نسرین نصرتی، صفا آقاجانی، امیر حمیدزاده و ... اشاره کرد. دیگر عوامل این پروژه نیزعبارتند از مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: برزو نیک نژاد، مدیر تصویربرداری: امیر معقولی، مدیر صدابرداری: صالح حبیبی، طراح گریم: مجید اسکندری، طراح صحنه و لباس: آرزو غفوری و عکاس: محمد فوقانی. فیلمنامه این سریال نیز توسط سعید فرهادی به نگارش درآمده است.
گفتنی است بر اساس پیش بینی ها صورت گرفته، این سریال اواسط تیرماه در یک بیمارستان کلید خورد اوایل آذرماه به اتمام می رسد.

سخن پایانی:

تجربه یک دهه اخیر نشان داده است که سیروس مقدم علی رغم تجربه گرایی که در ساخت مجموعه های تلویزیونی دارد به خوبی با مدیوم تلویزیون آشناست و رگ خواب مخاطب را به درستی می شناسد. شاهد این مدعا نیز پرمخاطب بودن مجموعه های است که او تا کنون کارگردانی کرده است. چه این کار ماورایی و تراژدی بوده چه طنز و کمدی. ازشمایل و قصه تا ثریا هم برمی آید که این سریال بتواند نظر مردم را جلب کند و سریال پرمخاطبی شود. حضور بازیگرانی مثل آزیتا حاجیان و همایون ارشادی را هم نباید در این اتفاق دست کم گرفت. سیروس مقدم بعد از نرگس و نسرین، ریحانه و شایسته اینک با ثریا یک درام زنانه دیگررا روایت می کند که تا مرزتراژدی پیش می رود. باید منتظر بود تا دید سرنوشت ثریا چگونه رغم می خورد و سیروس مقدم این بار قرار است چگون ما را با قصه خود همراه کند

:: نوشته شده توسط متین در پنجشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۰ و ساعت 0:0


مطالب پیشین

:: نشست رستاخیز+عکسای جدیدلینداکیانی+عاشق ایستاده میمیرد
:: عکسای اختصاصی لینداکیانی.پوریاپورسرخ درلامپ100.مواردمشکوک
:: جناب پورسرخ دراولین سریال100قسمتی+هیولا
:: جناب پورسرخ درخیریه زینب کبری+روزرستاخیز+خانم کیانی درخیریه سپاس+شهرباران2
:: عکسهای زیبای ماتادور
:: پخش ماتادورازشنبه ازشبکه1
:: تک ستاره ی آسمون زندگیم تولدت مبارک
:: پوسترازجناب دکتر+لینداکیانی درنمایش خوانی
:: لینداکیانی درشهرباران.عاشق ایستاده میمیرد
:: به جناب پورسرخ دررالی ایرانی رای دهید
:: تقدیرازعوامل پایتخت2+ماتادور+رستاخیز
:: عکسهای جناب پورسرخ+پخش پایتخت2
:: دیدارباجناب پوریاپورسرخ بزرگواردر4/12/91+پایتخت2
:: اکران آقای الف درعید92+ماتادور
:: آقای الف+نقدوبررسی دختران حوا+بازپخش وضعیت سفید
:: آقای الف ونشست دختران حوا
:: عکسهایی ازخانم لینداکیانی+ماتادور+مردنقره ای+دختران حوا
:: ماتادور+کنسرت+کاوه رستگاران
:: ماتادور+مردنقره ای+دختران حوا
:: طهران نو+آقای الف»» درباره
من متین خانم هستم عاشق لیندا کیانی وپوریاپورسرخ
ممنون که قدم به وبلاگ من گذاشتید
این وبلاگ متعلق به خانم لینداکیانی وآقای پوریاپورسرخ عزیزه
واین وب برای هواداران 2هنرمندعزیزه واین2بزرگواربه هم ربطی ندارند
امیدوارم لحظات خوشی را دراین وبلاگ سپری کنید


لوگوی ما

هواداران لینداکیانی  و  پوریا پورسرخ»» جستجو
»» پیوند های روزانه
وبلاگ اختصاصی پژمان بازغی
گالری عکس هنرمندان
تاوان لحظه های بی قراریت
عکس پکس
پژمان جمشیدی
هواداران تیردادکیایی
"سینمای ما"
هواداران صابرابر
طرفداران سارامنجزی
♥تڪ ستاره ے سینمــاے ایران بہرام راבاטּ♥
عاشقانه هایم پوریاپورسرخ
وبلاگ اختصاصی رزرضوی
کافه پست!
کمپ هواداران بهرام رادان
کمپ هواداران شاهرخ استخری
وبلاگ اختصاصی مجـید واشقانی
وبلاگ رسمی هستی مهدوی
30نماسینمای من
هواداران روناک یونسی
برای هستی مهدوی فر
بهترین مجری دنیا
وبلاگ حامیان عباس غزالی
هواداران ارسلان قاسمی وتیناآخونتبار
(دلنوشته های ما)
رهگذر
(طرفداران احمد مهرانفر)
اشک ولبخند
پاتوقی واسه آرامش پورسرخی ها(نیلوفررشتی)
بیوگرافی بازیگران و پشت صحنه
POORIA POORSORKH Forever(مهساعزیزم)
عمومسلمی(ستاره عزیزم)
طرفداران همیشگی پوریا پورسرخ
وبلاگ رسمي ناصر صدر
رهاعزیز"سایت هواداران دکترپوریاپورسرخ"
هماعزیز/هواداران پوریاپورسرخ
سایت رسمی فرزادحسنی
سلام برمعشوق
GBLife
.::فن پیج امیرعلی نبویان::.
کانون هواداران بهاره افشاری
cinema&bazigaran iran
هوادارای امیرحسین رستمی
فقط سیاوش خیرابی
چهارستاره آسمان هنر
تیروکمون
الهام حمیدی بازیگر خوشگل سینما
عسل2پوریاپورسرخ
هواداران بازیگرمحبوب"دکترپوریاپورسرخ"ساراعزیزم
*ღ*ستارگان سينما *ღ*
" تک ستاره سینما حامد کمیلی "نوشین عزیزم

تمام لینکهاصفحه اصلي | پست الکترونيک | اضافه به علاقه مندي ها | ذخیره صفحه | طراح قالب

Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by linda423poriya
Design By : wWw.yourthem.parsiblog.ir